Természetesen az autósokról sem feledkeztünk meg, hiszen mi is gyakran autóval vágunk neki felderítő körútjainknak. Egy a lényeg, hogy legyünk tudatosak az élet ezen területén is!
Környezetkímélőbb és költséghatékonyabb megoldás, ha tömegközlekedéssel, gyalogszerrel, biciklivel vagy telekocsival tervezzük meg utunkat, de számtalan érv szól az autó mellett is. Lássuk a tudnivalókat.
Ausztria, Szlovákia vagy Szlovénia felé könnyedén átléphetjük a határt, de Horvátország, Románia, Ukrajna vagy Szerbia felé még ellenőrzésen kell átesniük a határátlépőknek. A magyarországi határátkelőhelyek naprakész listáját a rendőrség honlapjáról érhetjük el www.police.hu. Az egyes határszakaszok településeinek neve betűrendben van, így könnyebb a tájékozódás.
Az Itt voltam! oldalán szuper útvonaltervezőt találhatsz. Amiért nekünk nagyon tetszik, hogy magyarul is felismeri a települések neveit, sőt, nem csak útvonalat lehet tervezni, hanem véleményeket, érdekességet is olvashatunk az oldalon, sőt, lehetőség van csak a "szép helyek" listázására is.
A Térkép Kalauz oldaláról ingyenes térképeket tölthetünk le, egy helyen megtalálható Európa szinte összes országának térképe.
Gyorsan eljutni egyik városból a másik városba autópályán a legegyszerűbb. Az autopalyan.huoldalon Európa országainak autópályáiról megtalálhatnk minden lényeges infót (sebességhatár, matricadíj, benzinkút stb.).
Szerintünk, ha nem kell nagyon sietni válasszuk inkább a közutakat, hiszen több mindent látunk egy-egy vidékről, ha nem száguldunk száznegyvennel végig a pályán. Erre a legjobb példa felvidéki esetünk, amikor az útról a Diószegen található Kuffner-kastélyt pillantottuk meg - az útikönyvünk persze említést se tett róla...
Bátran biztatunk mindenkit arra, hogyha teheti, akkor térjen le az autópályáról, hogy többet lásson a vidékből, mint tervezte.
Kárpátaljáért segélyakciók
Megmentendő templomok, szakrális emlékek
Személyes élmények, történetek várakról
Iskolák, kúriák, kastélyok, ipari emlékek
Gasztronómiai érdekességek, receptek
Népviselet, népművészet ünnep- és hétköznapokon
Történetek, hagyatékok, tájnyelvi kifejezések
A tájegységre jellemző dalok és dallamok
Fürdők, források, gyógyforrások, hőforrások
Történelmi kertek, sírkertek, emlékművek