Egy kisvárosban élek Csallóköz szívében. Ezt a 9000 lelket számláló városkát Nagymegyernek hívják. Nagymegyert erdők, mezők, szántóföldek veszik körül. Városunkban vannak épületek, melyek őrzik dédszüleink, nagyszüleink múltját a jövő nemzedék számára. Nevezetes épületeink közé tartozik a katolikus, református templom és plébánia, tájház és a magyar tanítási nyelvű alapiskola épülete.
1987-ben az épület 988 tanuló számára biztosította az oktatás lehetőségét, az osztályok száma 32-re emelkedett. 1988-1989-es tanév végén iskolánkat a járás 2. legjobb iskolájaként emelték ki. 1990-1991-es év érdekessége, hogy a tanulók száma ekkor volt a legmagasabb, 1001 diák látogatta. 1991-1992-ben új épületszárnyat adtak át az ötödik és nyolcadik évfolyam tanulóinak. A színvonalas oktatás mellett a diákok különböző versenyeken vesznek részt, nem kis sikerekkel. Az 1993-1994-es tanévben az akkori igazgatónő kérvényezi, hogy iskolánk felvehesse a Bartók Béla Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola nevet. Még ebben az évben az iskola előcsarnokában leleplezik Lipcsey György Bartók Béláról készült portréját. Ugyancsak ebben az évben az iskola épülete újabb épületszárnnyal bővült, amit szeptembertől birtokba is vettek a harmadik és negyedik évfolyam tanulói.
Legfontosabb adatokat emeltem ki az iskolám történetéből, ahol összesen 42 tanár és 500 diák tölti hétköznapjainak nagy részét. Büszke vagyok, hogy ezen színvonalas oktatást biztosító intézménynek lehetek diákja.
Írta: Šindler Martina, az iskola tanulója
2014. december
Kárpátaljáért segélyakciók
Megmentendő templomok, szakrális emlékek
Személyes élmények, történetek várakról
Iskolák, kúriák, kastélyok, ipari emlékek
Gasztronómiai érdekességek, receptek
Népviselet, népművészet ünnep- és hétköznapokon
Történetek, hagyatékok, tájnyelvi kifejezések
A tájegységre jellemző dalok és dallamok
Fürdők, források, gyógyforrások, hőforrások
Történelmi kertek, sírkertek, emlékművek