A magyarság alapvető társadalmi szükséglete, hogy őrizze gyökereit, ismerje fel értékeit és azokat hosszú távon gondolkozva, fenntartható módon hasznosítsa. Ebből a célból működtetjük a www.hatartalan.net oldalt. A Kárpát-medence szerves egység, a szülőföld, a gyökerek, a hagyományok ápolása pedig nem képzelhető el a határon túli magyarság helyi támogatása nélkül.
Most segítségnyújtásra a legnagyobb szükség KÁRPÁTALJÁN van, így erőinket egyértelműen arra koncentráljuk! Éppen ezért szeretnénk ezen az oldalon összegyűjteni, népszerűsíteni és kereshetővé tenni a Kárpátalja megsegítését célzó ADOMÁNYGYŰJTŐ mozgalmakat, eseményeket, szervezeteket. Az oldalunkon található Ide te is írhatsz menüpont alatt létrehoztunk egy Kárpátaljáért segélyakciók aloldalt, hogy egy helyen összegezve jelenhessen meg valamennyi ilyen tevékenység. A Segélyakció feltöltésre kattintva a segélyakciók szervezői tölthetik fel eseményeiket, vagy ha az Ez az email cím védett a spam robotoktól, a megtekintéséhez engedélyezni kell a Javasriptet címre elküldik nekünk, akkor mi is elérhetővé tesszük az oldalon.
Az anyagi segítés mellett fontos a lelki támogatás, a traumák feldolgozása, az újrakezdésbe és a térségi megmaradásba vetett hit. Egyesületünkben ezért elhatároztuk, hogy a Délvidéken készítünk interjúkat, amelyek a balkáni háború utáni újjáéledésről szólnak, pozitív példaként, jó gyakorlatként szolgálhatnak.
A Nemzeti Együttműködési Alap támogatásával megvalósuló „Kárpát-medencei együttműködés Kárpátaljáért" programunk keretében november 20-án a Vajdaságba látogattunk, ahol elkészítettünk öt interjút. Rövidesen további öt interjút is készítünk, szeretnénk Horvátországban élő magyarokat is megszólaltatni. Az interjúkat a kárpátaljai együttműködésben résztvevő helyi partnerszervezeteken keresztül szeretnénk minél több Kárpátalján élőhöz eljuttatni, és természetesen hamarosan elérhetővé tesszük a hatartalan.net oldalon is.
Kárpátaljáért segélyakciók
Megmentendő templomok, szakrális emlékek
Személyes élmények, történetek várakról
Iskolák, kúriák, kastélyok, ipari emlékek
Gasztronómiai érdekességek, receptek
Népviselet, népművészet ünnep- és hétköznapokon
Történetek, hagyatékok, tájnyelvi kifejezések
A tájegységre jellemző dalok és dallamok
Fürdők, források, gyógyforrások, hőforrások
Történelmi kertek, sírkertek, emlékművek