Az ünnep megtöri a hétköznapok egyszínűségét. Ünnepi időszakban jellemzően egy kicsit másképp viselkedünk és az ünnepnek megfelelő előírásokat, szokásokat követjük. Ha belegondolunk, sok naptári naphoz kapcsolódó alkalom adhat okot az ünneplésre: legyen az születés, keresztelő, esküvő, szüret, karácsony, húsvét, pünkösd vagy a farsang, hiszen különös jelentőséggel bírnak.
A Vadvirág Hagyományápoló Kör idén is megszervezte hagyománnyá vált farsangi mulatságát, amelynek népszerűsége nem csupán a nagy számú résztvevővel mérhető, hanem a csatlakozó farsangolók nemzeti sokszínűsége is igazolja a Kör közösségformáló erejének értékrendjét.
A farsangi időszak alkalmat biztosított a népi humor kibontakozására. Rendkívüli szerepe volt a nevetésnek és a kinevettetésnek, valamint nagy hangsúlyt fektettek ilyenkor az evésre, ivásra, mulatozásra is. A szervező ennek tükrében állította össze a maskarás délután programját a résztvevő gyerekek, ifjak és felnőttek számára csapat-és ügyességi játékok formájában, zenés mulatozással és táncházzal. A vidám”viadalok” felelősei Varga Imola és Varga Emese voltak, a táncházat Resócki Rolland vezette, muzsikált Polyák Dániel és zenekara. Finom farsangi falatokkal a szülők támogatták a mulatságot.
A több mint száz résztvevő között bőven akadt olyan is, aki nem tagja a Vadvirág Hagyományápoló Körnek, de ez nem volt akadálya az önfeledt mulatságnak. Még a legapróbbak is bátran vettek részt a játékos programban és félénkség nélkül csatlakoztak nagyobbakhoz. A jókedvű maskarások vidám hangulatát fokozta a választékosan bőséges- és az egész délutánt kitöltő program.
Ahogyan különleges jelentőséggel bír az ünnep, a közös ünneplés nem csak színt visz az életünkbe, hanem célt és motivációt, értelmet is ad neki.
A Vadvirág HK Farsangi mulatságát a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.
Lajkó Szilvia
képek: Vadvirág HK
Kárpátaljáért segélyakciók
Megmentendő templomok, szakrális emlékek
Személyes élmények, történetek várakról
Iskolák, kúriák, kastélyok, ipari emlékek
Gasztronómiai érdekességek, receptek
Népviselet, népművészet ünnep- és hétköznapokon
Történetek, hagyatékok, tájnyelvi kifejezések
A tájegységre jellemző dalok és dallamok
Fürdők, források, gyógyforrások, hőforrások
Történelmi kertek, sírkertek, emlékművek