Fergeteges farsangi mulatságon vehettek részt a gyerekek a Csobolyó Művelődési Egyesületben. A télűző kavalkád Mészáros Enikő farsangi bábjátékával és kézműves műhellyel kezdődött. A tavaszelő mókás népszokását maskarás felvonulással pecsételték meg. A felvonuló gyerekekhez nagy számban csatlakoztak ifjak és idősebb korosztály képviselői is, akik jelmezben vagy az nélkül kisérték a maszkázókat, vagyis egyre többen érzik fontosnak a kötődést és a hagyományápoló közösséghez való tartozást. A maskarások Mohol központjában gyülekeztek és útjuk a Közösségi házhoz vezetett, ahol uzsonnával várták őket.
Ebben a vidám farsangi hangulatban tartották meg a hagyományos kiállítás sorozat februári tárlatát, ahol Birkás Teréz és József rongypokrócaikat, Szemerédi Edit pedig horgolt munkáit mutatták be. A tárlat Kőrösi László, Boja Lúcia, Szabó Dorka és Muzslai Anita ünnepi műsorával nyílt meg, a felvonulás után pedig a jelenlevő maskarások vidám mókázásával zárult.
„ A közösség nem csak egy felszínes kapcsolatrendszer. A közösség sokkal több, mint egy emberi gyülekezet. A jó közösséget az egységéről ismerni meg. Az egységben pedig összeadódik a tagok ereje és bámulatos dolgokra teszi képessé a közösséget. A szülők az esemény előkészületeiben és egész ideje alatt is támogató segítségükről tettek bizonyságot. Ők, a kiállítás támogatói és más segítő szándékkal közeledők már érzik, hogy a közösségben óriási erő van.” – hangsúlyozta Lajkó Mária
Lajkó Szilvia
képek: Csobolyó ME
Kárpátaljáért segélyakciók
Megmentendő templomok, szakrális emlékek
Személyes élmények, történetek várakról
Iskolák, kúriák, kastélyok, ipari emlékek
Gasztronómiai érdekességek, receptek
Népviselet, népművészet ünnep- és hétköznapokon
Történetek, hagyatékok, tájnyelvi kifejezések
A tájegységre jellemző dalok és dallamok
Fürdők, források, gyógyforrások, hőforrások
Történelmi kertek, sírkertek, emlékművek