Az adai Bartók Béla alsófokú zeneoktatási és nevelési iskola három napig látta vendégül a békéscsabai Premier Művészeti szakközépiskola és szakiskola diákjait és kísérő tanárait, akik a Határtalanul! program keretében megnyert projekt megvalósításának első részét igyekeztek megvalósítani adai tartózkodásuk idején.
A Határtalanul! 2014-es meghirdetett pályázatra a békéscsabai iskola Színes kavalkád a tánc és zene világában címmel pályázott az adai Bartók Béla zeneiskola testvériskolájaként és megnyerte azt.
A két iskola kiválasztott diákjainak közös projektterméket is kellet alkotnia, amelynek keretében Észak-Bánsági táncokat, lakodalmast mutattak be. A közös produkciót Resócki Rolland adai néptánc oktató és koreográfus tanította be. A közös műsor elkészítésére két délelőtt és két délutáni próba állt rendelkezésére november 3-a és 5-e között, ugyanis a projektum első részének gáláját november 5-én tartották meg az adai színházteremben egy pályázatismertető és a társiskolák profiljának bemutatása után. Az iskolák bemutatkozása diákjaik szereplésén keresztül valósult meg, amely után gálazáróként a fergeteges közös produkció okozott felejthetetlen élményt.
A pályázat második részére 2015 tavaszán kerül sor Békéscsabán, amikor az adai zenedések utaznak testvériskolájukba, hogy újabb közös produkciót hozzanak létre a határtalan zene világában.
Bács Annamária, az adai Bartók Béla zeneiskola igazgatónője elmondta, hogy ez a pályázat igen nagy lehetőség az intézménynek és diákjai számára is. Annak ellenére, hogy az alkotásra igen kevés idő volt, igazán sikerrel zajlott le az a három napos találkozó, amíg a Premieresek Vajdaságban tartózkodtak, hiszen a környék megismertetése is fontos része a pályázatnak. Ennek érdekében Szabadka, Zenta, Óbecse, Újvidék, Csurog, Törökbecse, Nagykikinda és Magyarkanizsa néhány nevezetessége és látnivalója is úti célja volt a békéscsabai iskola képviselőinek. Tavaszra az adai diákok is több magyarországi településre jutnak majd el a programnak köszönhetően.
Kárpátaljáért segélyakciók
Megmentendő templomok, szakrális emlékek
Személyes élmények, történetek várakról
Iskolák, kúriák, kastélyok, ipari emlékek
Gasztronómiai érdekességek, receptek
Népviselet, népművészet ünnep- és hétköznapokon
Történetek, hagyatékok, tájnyelvi kifejezések
A tájegységre jellemző dalok és dallamok
Fürdők, források, gyógyforrások, hőforrások
Történelmi kertek, sírkertek, emlékművek